Bez Kodowania Logo

Twój biznes potrzebuje pieniędzy, aby ROSNĄĆ i się ROZWIJAĆ

Materiał dostępny jest również w formie wideo na kanale YouTube:

<iframe width=”640″ height=”480″ src=”https://youtu.be/G-y_eWeEOSE” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Pieniądze to temat tabu w każdym obszarze. A czy Ty wiesz, dlaczego zarabiasz? Dlaczego wstajesz każdego dnia? Dlaczego starasz się wykonywać swoje obowiązki tak, jak trzeba? Dlaczego zabiegasz o klientów? Dlaczego podnosisz swoje kwalifikacje?

Spieszę z odpowiedzią. Robisz to, żeby ZARABIAĆ, bo pieniądze są PODSTAWĄ Twojego biznesu. Dzięki nim Ty i Twoja firma rośniecie. I o tym będzie dzisiaj. 🙂

Nazywam się Oskar Litwin i od 6 lat jestem przedsiębiorcą.] Dzięki temu, że jestem na rynku już względnie długo – temat PIENIĄDZA i ZARABIANIA przerobiłem wielokrotnie. Właśnie dlatego uważam to

Po pierwsze: BIZNES TO DZIAŁALNOŚĆ, KTÓREJ CELEM JEST ZARABIANIE PIENIĘDZY – KROPKA. Rozumiem, że za wieloma firmami stoi idea, ogromna chęć zmiany, rewolucja, ale przede wszystkim firma ma generować zysk. Pieniądze są kluczowe, aby Twoja firma rosła i się rozwijała, a Ty z nią. Pamiętaj o tym.

Przez to, że ludzie boją się mówić o pieniądzach – nie zarabiają pieniędzy. Oczywiście mowa tutaj o większych kwotach, ale umówmy się – zakładając działalność, na pewno większość z nas stawia sobie duże cele.

Jak nauczyć się mówić o pieniądzach i je ZARABIAĆ?

Bądź pewny wartości, którą przekazujesz innym. Wartości, którą Twoja firma przekazuje klientom. To kluczowe. Każdy, bez wyjątku, chce i woli płacić za jakość, dobry kontakt, bycie wysłuchanym. Jako specjalista musisz dawać wartość. A dając wartość – prawidłowo ją wycenisz. Oczywiście wiem, że jest to trudne na początku, bo sam przez to przechodziłem, jednak małymi krokami – do celu.

JAK?

Weźmy pod uwagę to, że to, czym się zajmujesz, robisz dobrze. Wiesz, ile godzin poświęciłeś na naukę. Wiesz, ile miesięcy/lat doświadczenia za Tobą. Wiesz, że masz dobre portfolio. Wiesz, JAKIE SĄ TWOJE KOSZTY. Oblicz to. To kluczowe! Nie ma nic przyjemniejszego, niż brak zawahania przy wycenianiu swojej pracy.

I tak – spora część wycen będzie nadal określana słynnym „TO ZALEŻY”, bo… to zależy. 🙂 Od czasu, zaangażowania, rozbudowania projektu czy zadania. Ale wyceniając te wszystkie rzeczy, o których powiedziałeś – masz już bazę do tego, aby rozmawiać o pieniądzach z klientem.

[CTA] Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, masz pytania, pierwsza wycena przed Tobą – koniecznie dołącz do mojej prywatnej grupy na Facebooku „TYTUŁ” – link w opisie.

Wracając, to jest pierwszy krok: umiejętna wycena swojej pracy. Dzięki temu oswoisz się z tematem pieniędzy. Będziesz miał dużą świadomość, ILE CIĘ TO KOSZTUJE. A biznes – niestety – jest bardzo drogi. Kosztuje dużo czasu, własnych nakładów, masę stresu i zawahań.

Pieniądze w Twojej firmie pozwalają Ci w zasadzie na wszystko. Na zakup sprzętu, na zatrudnianie pracowników, na rozwijanie siebie i swoich usług, na reklamę czy promocję. Bez tych czynników Twój biznes przepadnie w gąszczu konkurencji, która teraz jest naprawdę potężna.

Dlaczego o tym wszystkim dzisiaj mówię? Bo mając styczność z moimi kursantami, którzy uczą się budować strony internetowe – widzę, gdzie leży największy problem (a w zasadzie dwa). Pierwszy, niezmienny od zawsze: SKĄD SĄ CI WSZYSCY KLIENCI? Numer dwa: JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ?

I moja odpowiedź jest jedna: bądź dobry w tym, co robisz i nie bój się mówić o pieniądzach, bo są podstawą tego, co robisz. Owszem, można zasłaniać się pasją. Ba! Pasja może być ogromną częścią Twojego biznesu. Jednak pasja, to nie waluta. Pasja to coś, dzięki czemu możesz zarabiać ogromne pieniądze. Ale najpierw musisz być tego świadomy. 🙂

Podsumowanie? Twoja firma nie istnieje bez pieniędzy. Pieniądze muszą być w obiegu – zarabiasz i inwestujesz w siebie i to, co tworzysz. Oszczędności są ekstra, ale na początek. W końcu musisz sprawić, że Twój biznes będzie zwyczajnie opłacalny i rentowny. NIE BÓJ SIĘ mówić o tym, że chcesz zarabiać. To cel każdego z nas, bo pieniądze są fundamentem dla Twojej firmy. W innym przypadku działasz za darmo, co jest możliwie najgorszym pomysłem, bo sam masz zobowiązania.

Praca domowa? Zastanów się na tym, jak to wygląda u Ciebie. Czy jeśli ktoś zaczyna temat o zarobkach, to czujesz się niezręcznie? A może zupełnie odwrotnie? Umiesz świadomie wyceniać swoją pracę? Czy prawidłowa wycena pozwoliła Ci rozwinąć skrzydła w tym, co robisz? Koniecznie daj znać! 🙂

Oskar Litwin

Udostępnij ten wpis
Email
Facebook
LinkedIn
lub
Dołącz do zamkniętej społeczności na Facebook!
Dołącz do zamkniętej społeczności na Facebook!
W tym miejscu otrzymasz od nas dodatkową wiedze, szkolenia, narzędzia, arkusze, wszystko czego nie udostępniamy nigdzie indziej.
Dołącz dziś, zapłać później!
LUB DOŁĄCZ W RATACH

Zobacz przykładową instrukcję poniżej, jak możesz dołączyć już dziś, a zapłacić później lub w ratach. Zdjęcia instrukcji możesz przesuwać za pomocą strzałek w lewo lub prawo. Następnie kliknij niebieski przycisk "Dołącz Teraz" na dole i postępuj zgodnie z krokami od 1 do 13.

Previous
Next